Organizator:

Wydział Zarządzania to My, a być może już wkrótce i Ty!

Podziel się

W rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 zajęliśmy chlubne 25 miejsce w kraju spośród klasyfikowanych 102 uczelni.

Czego uczymy?

To proste – uczymy kompetencji przyszłości[1], a wśród nich:

 • kompetencji kognitywnych (nieszablonowego myślenia i kreatywnej adaptacji rozwiązań, myślenia projektowego, umiejętności analizy i oceny ryzyka, odpowiedzialnego podejmowania decyzji),
 • kompetencji technicznych (biegłości w obsłudze nowych mediów i innych technologii, umiejętnoścí zarządzania przeciążeniem informacyjnym),
 • kompetencji społecznych (np. umiejętności pracy w zespole wielokulturowym i wirtualnym, przedsiębiorczości społecznej).

Kierunki na studiach licencjackich

 • Finanse i Rachunkowość 
 • Marketing i Komunikacja Rynkowa
 • Zarządzanie 

Kierunki na studiach inżynierskich

 • Inżynieria Logistyki 
 • Sztuczna inteligencja w biznesie (poważnie – to pierwsze takie studia w Polsce)

Kierunki na studiach magisterskich (tak wiemy – jeszcze o tym nie myślisz)

 • Rachunkowość i Controlling 
 • Zarządzanie 

 

Dlaczego warto uczyć się od nas?

#NaukaBiznesStudent

W rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 zajęliśmy chlubne 25 miejsce w kraju spośród klasyfikowanych 102 uczelni (na tym samym miejscu uplasował się między innymi Uniwersytet SWPS i Uniwersytet Łódzki). Ocenie poddawane są tu między innymi sytuacja absolwentów na rynku pracy, potencjał naukowy czy prestiż uczelni. Brana jest pod uwagę również innowacyjność, a Politechnika Lubelska zajmuje w tej kategorii 2 miejsce w Polsce. Nieskromnie powiemy, że tylko w ubiegłym roku Wydział Zarządzania zgłosił 71 patentów - więcej, niż niektóre uczelnie łącznie.

Nasi naukowcy mogą pochwalić się doskonałymi wynikami swoich prac. Podobnie jak uczniowie czy studenci jesteśmy oceniani, a ostatnia ocena na jaką zapracowaliśmy to kategoria A (czyli takie 5+, następnym razem celujemy w 6 😉). To sprawia, że jesteśmy jednym z najlepszych ośrodków w zakresie nauk o zarządzaniu i jakości w Polsce.

Wierzymy, że solidna podstawa teoretyczna wymaga równie solidnej metody praktycznego zastosowania, dlatego nasi studenci pracują nad wieloma projektami w ramach różnych przedmiotów. Mają możliwość samodzielnego wykorzystania wiedzy, jak i pracy w zróżnicowanych zespołach. Wszystko po to, by studia stały się bezpiecznym poligonem doświadczalnym, na którym można eksperymentować i ćwiczyć wszystko to co po studiach stanie się codziennością naszych absolwentów.

Nasi studenci nie tylko dostają sporą dawkę wiedzy, którą staramy się podać tak, by była interesująca i przybliżała do praktyki. Nasi studenci mają możliwość realnie tę wiedzę przetestować jeszcze w trakcie studiów w ramach praktyk studenckich, a te odbywają się w najróżniejszych miejscach – od ZUSu do firm technologicznych takich jak Sii.

 

#zrozumiećbiznes

Kontakty z biznesem to dla nas temat równie ważny (i oczywisty) jak kofeina przed egzaminem. Współpracujemy z różnymi firmami i instytucjami, prowadząc dla nich badania, realizując wspólne projekty, ale przede wszystkim zapraszając ich na zajęcia i wykłady oraz organizując u nich staże, praktyki czy wizyty, aby nasi studenci mieli szansę zetknąć się z rzeczywistymi wyzwaniami branżowymi. Współpracujemy z Puławskim Parkiem Naukowo Technologicznym, Sii sp. z o.o., Żagiel Med, PWC, Mastermedia, CapGemini, CM Luxmed sp. z o.o, Simba Group sp. z o.o., ONWELO sp. z o.o., Peako SA i wieloma innymi podmiotami.

 

#projektprzyszłości

No i last but not least staramy się, żeby Wydział Zarządzania był po prostu fajnym miejscem do studiowania. Czy zawsze nam to wychodzi? Pewnie nie. Czy każdego dnia staramy się bardziej. Dokładnie tak. To wymaga jednak również aktywności studentów. Jeśli więc masz odwagę współtworzyć ten Wydział z nami – to koniecznie musimy się poznać.

fot. Łukasz Kaczanowski Kurier Lubelski

 

Co nasi studenci robią poza zajęciami?

Studenckie Koła Naukowe to zdecydowanie więcej niż nauka. To przede wszystkim możliwość:

 • przyjrzenia się biznesowi od praktycznej strony,
 • prowadzenia wraz z pracownikami prawdziwych badań naukowych,
 • współorganizacji konferencji i innych wydarzeń,
 • rozwijania się w ramach programów dedykowanych członkom kół,
 • no i oczywiście po prostu fun z tego z robimy.

Samorząd studencki to najważniejsza reprezentacja studentów. Nie tylko bierze udział w pracach nad różnymi wydarzeniami (tak – to oni organizują najlepszą imprezę studencką w tym mieście - Juwenalia). Samorząd jest również angażowany do prac nad rozwojem Wydziału i jego przyszłością.

Źródło: www.sspl.pollub.pl

Nasza uczelnia z sukcesami reprezentowana jest w wielu dyscyplinach sportowych. Nie musisz jednak być sportowcem, żeby korzystać z naszych terenów zielonych i sportowych.

 

 

Fot. Studencka Agencja Fotograficzna

Sport nie jest dla Ciebie? To może taniec, śpiew lub zajęcia artystyczne? Kto powiedział, że studenci Politechniki nie mają takich pasji?

Fot. Studencka Agencja Fotograficzna / Fot. FFX Studio / Fot. Artem Paraskun | Studencka Agencja Fotograficzna

 

Życie studenckie to relacje. A my o nie dbamy.

 

To jak? Spotkamy się na Wydziale Zarządzania? Odwiedź nas na Targach Edukacyjnych, żeby poznać nas bliżej.

Fot. T.Maślona Studencka Agencja Fotograficzna

 

Kontakt

Sekretarz ds. Rekrutacji

Agnieszka Zarzeczna

Tel. +48 81 538 44 67

Mail: rekrutacja.wz@pollub.pl

 

Wydział Zarządzania

Politechnika Lubelska

Nadbystrzycka 38 D

20-618 Lublin

 

[1] J. Łapińska, A. Sudolska, i M. Zinecker, Raport z badań empirycznych w zakresie kompetencji i zawodów przyszłości, Platforma Przemysłu Rozwoju, Warszawa 2022.