Organizator:

Wsparcie dla najzdolniejszych uczniów: Stypendia do najlepszych prywatnych liceów w Polsce!

Podziel się

Oxford, Cambridge, Harvard, wcale nie są poza zasięgiem polskich uczniów. Należy jednak zacząć od odpowiedniego liceum. Jak wygląda przygotowanie do pójścia na światowe topowe uniwersytety?

Co zrobić w przypadku gdy nie stać nas na sfinansowanie edukacji dziecka? Właśnie w marcu należy rozejrzeć się za programami stypendialnymi do liceów. Jak to zrobić krok po kroku?

Dziecko jest bardzo zdolne? Zgłoś je do programu stypendialnego

Wybór liceum to bardzo ważny czas zarówno dla młodzieży, ale też dla rodziców. Jeśli myślimy o szkole perspektywicznie, taka decyzja może wiązać się np. z wyjazdem do innego miasta i wynajęciem internatu czy pokoju. Dotyczy to szczególnie tych ósmoklasistów, którzy marzą o czołowych placówkach, wspierających swoich uczniów w drodze na międzynarodowe uczelnie. Tak naprawdę każdy utalentowany kandydat może ubiegać się o przyjęcie do takich szkół, nawet jeśli  są to placówki płatne i nie zawsze stać nas na taką edukację. Z pomocą przychodzą programy stypendialne, które przeważnie pokrywają całość kosztów edukacji wybitnie zdolnych uczniów włącznie z zamieszkaniem.

Doskonale zdajemy sobie sprawę zarówno ze zmieniającego się świata, jak i, co za tym idzie, innych potrzeb dotyczących edukacji. Dlatego wiemy, że najlepsze placówki, zwłaszcza te prywatne, cechują się bardzo indywidualnym podejściem i programem nauczania, stawiając na skupianie się na poszczególnych przedmiotach czy dziedzinach. W Polsce mamy wielu niezwykle utalentowanych uczniów, ale przecież nie każdego stać na wyprowadzkę do Warszawy i opłacenie czesnego. Naszą misją jest wspieranie młodych ludzi z pasją, którzy marzą o międzynarodowej edukacji, myślą o późniejszych studiach na Oksfordzie, Cambridge czy Harvardzie, niezależnie od sytuacji finansowej. Dlatego ich zachęcamy do przystąpienia do naszego programu stypendialnego, który pokrywa do 100% kosztów. Szansa na to jest jeszcze tylko w marcu, a zgłaszać się można na stypendium artystyczne, muzyczne i naukowe – mówi Koordynatorka konkursu stypendialnego w Akademeia High School, Maria Głowacka.

Jak przystąpić do stypendium?

Jeśli twoje dziecko już teraz marzy o studiach zagranicą, warto zgłosić się do liceum, które wspiera
w przygotowaniu do takiej edukacji. Najzdolniejsi uczniowie z całej Polski i nie tylko, mogą starać się
o stypendium, które pozwala na spokojne skupienie się na edukacji.

Program stypendialny w zasadzie towarzyszy nam od początku istnienia liceum. Co dla nas ważne, korzysta z niego aż 10 % uczniów. Chcemy aby stypendyści byli absolutnie integralną częścią liceum.
W dwóch ostatnich latach jest ich nawet więcej, gdyż przyjęliśmy kilkanaście osób z Ukrainy.

Jeżeli chodzi o sam program stypendialny, to rekrutacja przebiega dwuetapowo. Pierwszy etap to złożenie aplikacji i tutaj głównie uczeń mówi o sobie i swoich dotychczasowych osiągnięciach.
Pod uwagę brane są wyniki z olimpiad, średnia ocen. Uczniowie są także poproszeni o napisanie dwóch esejów. To pozwala na większy wgląd w to, co ich motywuje i interesuje, i dlaczego chcą być w danej szkole. Dzięki temu już na wstępie widzimy, czy nasza wizja tego, czym powinna być edukacja
i oczekiwania ucznia są spójne. Drugi etap to udział w tzw. weekendzie diagnostycznym, który jest odbiciem standardowej rekrutacji do szkoły i tutaj większą uwagę zwraca się na faktyczne umiejętności uczniów, zarówno akademickie, jak i społeczne. Uczniowie spotykają się z nauczycielami przedmiotowymi, słuchają wykładów, odpowiadają na pytania, ale biorą również udział w zajęciach grupowych. Po drugim etapie wyłania się osoby, które się do programu zakwalifikowały
– tłumaczy Maria Głowacka.

W wyborze liceum ważne jest określenie, w czym dziecko czuje się najlepiej, z jakiej dziedziny ma wybitne osiągnięcia. Mogą to być różne ścieżki, które w całościowej edukacji łączą się, jednak są dla każdego inne, dopasowane do indywidualnych zdolności. Może to być ścieżka stricte naukowa, ale także artystyczna czy muzyczna, gdzie oczywiście wymagania akademickie także obowiązują. Warto przyjrzeć się aktualnym działaniom szkoły, jej uczniom ale także absolwentom. Oni wszyscy są najlepszą wizytówką każdej placówki.

Nasze liceum ukończyło już wielu absolwentów, którzy przyjechali do nas na stypendium z najdalszych zakątków Polski. Kiedy wspominają po latach naszą szkołę, mówią zazwyczaj o inspirujących nauczycielach, z którymi mieli świetny kontakt, o małych klasach (do 12 uczniów), gdzie wszyscy naprawdę dobrze się znali, oraz o oferowanej przez nas pomocy w przygotowaniu do aplikowania na uczelnie zagranicznie. Nasi stypendyści otrzymali oferty m. in. studiowania inżynierii lotnictwa na Imperial College London czy historii z politologią na Uniwersytecie Cambridge. Wielką radością jest dla nas fakt, że ponad 80 % naszych absolwentów dostaje się na światowe topowe uczelnie z Ivy League czy Russel Group. Większość uczniów wybiera uczelnie zagraniczne i tylko pojedyncze jednostki postanawiają zostać i studiować w kraju. Jest to spowodowane przeważnie względami prywatnymi, rodzinnymi. Zapraszamy do nas młodzież z całej Polski, jak również z zagranicy. Mamy wokół naprawdę wybitnych młodych ludzi, którzy mogą osiągnąć bardzo wiele, należy tylko dać im szansę. Taką niepowtarzalną okazją może się okazać właśnie program stypendialny – podsumowuje Maria Głowacka.

Więcej o stypendiach: https://www.akademeia.edu.pl/j-zyk-polski/konkurs-stypendialny

Zainteresowanych uczniów prosimy o wypełnienie i wysłanie formularza zgłoszeniowego online. Termin składania aplikacji stypendialnych został wydłużony do dnia 31 marca 2024.

Kontakt dla mediów: Aleksandra Karwacka, a.karwacka@agecjafaceit.pl, 669-507-492

 

Akademeia High School to prywatne liceum w Warszawie zorganizowane na wzór uniwersytetu, oferujące brytyjski program iGCSEs i A Levels. Akademeia High School została założona w 2017 roku w celu stworzenia unikalnego środowiska edukacyjnego, w którym uczniowie mogą rozwijać się jako osoby kreatywne, niezależne i myślące krytycznie. Edukacja odbywa się w języku angielskim, a dołączyć do liceum można po 8 klasie szkoły podstawowej lub po 2 latach innego liceum. Programy nauczania są elastyczne i dostosowane do indywidualnych potrzeb uczniów, ich mocnych stron oraz zainteresowań. Ważne jest nauczanie poprzez dialog w małych, maksymalnie 12 osobowych, klasach oraz zachęcanie uczniów do wykraczania poza program nauczania, uczestniczenie w programach wolontariackich, stażach  i międzynarodowych konferencjach i olimpiadach.

Liceum przygotowuje uczniów do ciągle zmieniającego się świata i w tym celu wspiera ich na ścieżce edukacyjnej prowadzącej do najlepszych uniwersytetów na całym świecie. Absolwenci AHS studiują na uczelniach takich jak amerykańskie Ivy League (Brown, Columbia, Princeton) i  brytyjskich uczelniach z prestiżowej Russel Group (Oxford, Cambridge, UCL).

Akademeia High School oferuje także pełne stypendia dla najzdolniejszych uczniów z całego kraju ale także z zagranicy (stypendium artystyczne, naukowe i muzyczne), gdyż misją liceum jest wspieranie wybitnych uczniów w ich dążeniu do zdobywania edukacji na światowym poziomie.