Organizator:

Women in Tech Days 2020 - pierwszy festiwal online dla kobiet w technologiach

Podziel się

Świat jeszcze przez chwilę będzie zamknięty, ale umysły studentek kierunków technicznych i ścisłych pozostają stale otwarte. W myśl tego stwierdzenia Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” organizuje Women in Tech Days 2020 (27-29 kwietnia To wydarzenie ma nie tylko inspirować młode kobiety i wzmacniać ich motywację przy stawianiu pierwszych kroków w świecie tech, ale też dostarczać im doskonałej jakości merytorycznej wiedzy.

 

Women in Tech Days to pierwszy festiwal online dla kobiet w technologiach – idealna propozycja na czas społecznej izolacji. Najnowszy projekt w portfolio Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” jest realizowany w ramach programu IT for SHE adresowanego do studentek i doktorantek kierunków technicznych i ścisłych. - Choć Women in Tech Days to pomysł nowy, bo dostosowany do nadzwyczajnych okoliczności, w jakich się wszyscy znaleźliśmy, cel fundacji „Perspektywy” pozostaje od lat jeden – mówi dr Bianka Siwińska, szefowa Fundacji Perspektywy. - Jest nim wspieranie kobiet, które zdecydowały się na karierę w świecie nowoczesnych technologii, poprzez dostarczanie im najlepszej wiedzy merytorycznej oraz inspirowanie ich i doradztwo edukacyjne i zawodowe. W ramach festiwalu online 27-29 kwietnia zostaną zrealizowane warsztaty z umiejętności technicznych i miękkich, spotkania (1:1) z mentorami – pracownikami najlepszych firm technologicznych (m.in. Intel, Ericsson, Goldman Sachs, Accenture), doradztwo karierowe i wiele innych. W wydarzeniu wezmą udział wybitne osobowości świata tech, m.in. Ewę Maciaś, szefowa inżynierów z Google, i dr hab. Aleksandrę Przegalińską, badaczka sztucznej inteligencji z Akademii Leona Koźmińskiego i Massachusetts Institute Technology. Wydarzenie będzie się odbywać online na platformie eventowej Hopin.

Szczegóły programu:

  • Inspirujące Tech Talki

Rozmowy o trendach technologicznych, które zdefiniują najbliższą przyszłość, o specjalizacjach, jakie w najbliższej przyszłości będą przepustką na globalny rynek pracy, o przykładach problemów, nad jakimi pracują najlepsze firmy high tech i ośrodki naukowe... Krótko: wszystko, co pozwoli młodym kobietom być na bieżąco z najlepszym techem!

  • Warsztaty

 Eksperci z firm technologicznych podziela się swoją wiedzą praktyczną w formie interaktywnego warsztatu.

  • Women in Tech – Role Models Sessions

Spotkania z wybitnymi kobietami, które w świecie technologii zbudowały spektakularną karierę. Mnóstwo ciekawych i inspirujących historii kariery, opowieści o wyzwaniach, wzlotach i wartości upadków. Taktyki i narzędzia, które pomagają w tworzeniu sukcesu (własnego i zespołu), sposoby na budowanie strategii firmy oraz patenty publicznego prezentowania swoich dokonań i planów.

  • Klinika Kariery

Interaktywna przestrzeń doradztwa, w której zostaną odkryte nieoczywiste, niezwykłe, atrakcyjne ścieżki zawodowe. Rozmowy ze wspaniałymi ludźmi z firm high tech, ze świata akademickiego i świata startupów. Unikatowe oferty szkoleń, warsztatów, staży, praktyk, programów mentoringowych i stypendiów.

  • Strefa Mentoringu

Mentoring to jedno z najcenniejszych, nieformalnych narzędzi rozwojowych. Kontakt z odpowiednim mentorem/mentorką może skokowo pomóc nie tylko w budowaniu kariery zawodowej, ale też w rozwoju osobistym. Strefa Mentoringu to specjalna przestrzeń online, w której będzie niepowtarzalna okazja porozmawiania 1:1 z pracownikami firm technologicznych, startuperkami i naukowczyniami oraz nawiązania bezpośredniego kontaktu na dłużej. Sylwetki mentorów. (link)

Dołącz do nas, rejestrując się na wydarzenie tutaj (link).

Więcej informacji i szczegółowy program na stronie www.womenintechdays.pl

 

Do zobaczenia w sieci!

 

CEO Perspektywy Women in Tech                                                                     

Dr Bianka Siwińska

b.siwinska@perspektywy.pl

tel. 501 535 785

 

Kontakt dla mediów:

Joanna Maraszek

j.maraszek@perspektywy.pl

tel. 795 633 400