Organizator:

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie

Podziel się

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie to nowoczesny, innowacyjny i przyjazny studentom ośrodek akademicki, który kształci studentów i słuchaczy z całej Polski już od 20 lat. Uczelnia dysponuje doskonale wyposażonymi laboratoriami technicznymi Centrum Studiów Inżynierskich, Akademickim Portem Lotniczym z betonowym pasem startowym, a także nowo utworzonym Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej oraz Akademickim Centrum Współpracy Transgranicznej i komfortowym Domem Studenckim.

Dzięki stałym inwestycjom w bazę dydaktyczną oraz dbałości o najwyższą jakość kadry, która współpracuje z pracodawcami i otoczeniem biznesu, PWSZ w Chełmie przygotowuje profesjonalnie wykwalifikowanych i przygotowanych do pracy absolwentów. Są to specjaliści z wielu dziedzin, m.in. z zakresu nauk ścisłych, lotniczych, inżynieryjno–technicznych, społecznych, humanistycznych,  przyrodniczych, rolniczych i medycznych, którzy znakomicie odnajdują swoje miejsce na rynku pracy.

 

Na terenie Uczelni działa wiele kół naukowych i organizacji studenckich, w ramach których młodzi ludzie mogą rozwijać swoją wiedzę, hobby i umiejętności. Osiągnięcia studentów są często prezentowane w czasie krajowych i międzynarodowych konferencji, seminariów naukowych oraz w formie publikacji z rożnych dziedzin nauki. Wielu z nich reprezentuje PWSZ w Chełmie m.in. w akademickich zawodach sportowych, Samolotowych Mistrzostwach Polski, Szybowcowych Mistrzostwach Świata czy też zasiada we władzach Forum Uczelni Zawodowych oraz Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polski.

Największe atuty Uczelni to najnowocześniejsze laboratoria, praktyczny profil studiów, znakomita kadra dydaktyczna, dodatkowe kursy i szkolenia w ramach studiów, Biuro Karier, AZS, atrakcyjne wyjazdy zagraniczne ERASMUS+ i wiele innych.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie  to Uczelnia ciesząca się dziś znaczącym prestiżem i stale umacniającą się pozycją na akademickiej mapie naszego kraju. Dzięki nowoczesnemu zarządzaniu oraz stałemu rozwojowi i umiejętnościom transferowania wiedzy z otoczenia, Uczelnia zapewnia doskonałe wykształcenie i znakomite przygotowanie praktyczne do odnalezienia się na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.

Zgodnie z hasłem #mierzwysoko - zapraszamy gorąco do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie!