Organizator:

Nauka w malowniczym Nałęczowie

Podziel się

Nałęczów – dawniej Nałęczów Zdrój – malownicze miasto w województwie lubelskim, w powiecie puławskim, to nie tylko sprzyjający leczeniu klimat, ale również wspaniałe miejsce do podjęcia nauki w szkole średniej. Przy ul. B. Prusa 13 mieści się pięknie położona, nowoczesna placówka oświatowa – Zespół Szkół nr 2 w Nałęczowie.

Nasza szkoła to pięknie położona, nowocześnie wyposażona placówka oświatowa mająca wieloletnią tradycję i bogatą, otwartą na potrzeby rynku pracy ofertę kształcenia ogólnego i zawodowego. W jej skład wchodzą: 90-letni popularny „Ekonomik” (Technikum im. Z. Chmielewskiego) i ceniony w środowisku 75-letni „Żerom” (Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego), a także Branżowa Szkoła I Stopnia i Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych.


Nasze największe atuty:

· ciekawe, najbardziej przyszłościowe kierunki kształcenia,

· przygotowanie do zawodów, poszukiwanych na lokalnym rynku pracy,

· doświadczona, dobrze wykwalifikowana kadra pedagogiczna,

· profesjonalnie wyposażone pracownie,

· wysokie osiągnięcia w nauce umożliwiające wybór najlepszych uczelni,

· szeroka oferta zajęć pozalekcyjnych, prowadzonych przez nauczycieli pasjonatów,

· współorganizowanie cyklicznych przedsięwzięć w środowisku lokalnym,

· współpraca z wieloma instytucjami, organizacjami i przedsiębiorstwami,

· zajęcia praktyczne w lokalnych, renomowanych firmach i instytucjach naukowych,

· bardzo dobre warunki w internacie, znajdującym się obok szkoły

 

OFERTA NA ROK SZKOLNY 2020/2021:

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

* Klasa biznesowo-inżynierska z przedmiotem rozszerzonym obowiązkowym: geografią oraz do wyboru: matematyką lub językiem obcym (angielskim, niemieckim).

* Klasa medialno-prawnicza z przedmiotem rozszerzonym obowiązkowym: historią oraz do wyboru: wiedzą o społeczeństwie lub językiem polskim.

* Klasa biologiczno-medyczna z przedmiotem rozszerzonym obowiązkowym: biologią oraz do wyboru: językiem polskim lub chemią.

Technikum im. Zygmunta Chmielewskiego

* Technik ekonomista Przedmiot rozszerzony: matematyka

* Technik informatyk Przedmiot rozszerzony: matematyka

* Technik hotelarstwa Przedmiot rozszerzony: geografia

Branżowa Szkoła I Stopnia Kształcenie w klasie wielozawodowej, w każdym dowolnym zawodzie przeznaczonym do nauki w szkole branżowej

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Zajęcia odbywają się w sobotę i w niedzielę.

 

Nasza szkoła od lat utrzymuje swoją dobrą markę. Zdawalność egzaminów maturalnych i zawodowych w 2019r. wyniosła 95%. W Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektyw” nasze technikum zajęło 2 miejsce w Powiecie. Liceum również utrzymuje się w czołówce, w 2019 roku na 4 miejscu w Powiecie. W szkole realizowanych jest wiele projektów edukacyjno-wychowawczych, jak: Szkolny Klub Wolontariatu, Spółdzielnia Uczniowska, „Edukacja przyszłości w Nałęczowie”, Szkolna Grupa Teatralna, „Szkoła bliżej Uniwersytetu” oraz liczne cykliczne imprezy, jak: Dzień Zawodów Przyszłości, Powitaj Wiosnę z ZS Nr2, Koncerty charytatywne, Wojewódzki Konkurs Ortograficzny. Oprócz dobrego przygotowania do egzaminów maturalnych uczniowie zdobywają na miejscu dodatkowe kwalifikacje i rozwijają najróżniejsze zainteresowania. Mają możliwość odbywania praktyk w renomowanych firmach. Obok szkoły znajduje się przytulny internat z dobrą kuchnią, dający możliwość zamieszkania w pięknym, znanym w całym kraju uzdrowisku. Serdecznie zapraszamy! Nasza szkoła jest naprawdę OK!

 

KONTAKT

24 – 140 Nałęczów. ul. B. Prusa 13

tel/fax : 815014728 kom:669 601 777

sekretariat@zeromskilo.pl

www.zs2.naleczow.pl

Dyrektor: Alina Gomółka