Organizator:

Międzynarodowy Salon Edukacyjny: tu zaplanujesz swoją karierę!

Podziel się

Prezentacje uczelni z kraju i zagranicy, wykłady ekspertów OKE w Warszawie, warsztaty, spotkania z doradcami zawodowymi – tak, w największym skrócie, będzie wyglądał program XXXIII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2020, który odbędzie się w dniach 6-7 marca w Pałacu Kultury i Nauki.

Marzec to doskonała pora na ostatnie powtórki przed maturą, a także idealny czas na wybór kierunku studiów i uczelni. Podczas Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego można połączyć te zadania, a dodatkowo uzyskać fachowe porady ekspertów i doradców zawodowych. Stąd ogromna popularność Salonu, który co roku przyciąga tysiące maturzystów, nauczycieli i rodziców.

Podczas tegorocznego MSE odbędą się wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie na temat matury z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych. Podczas specjalnych spotkań swoją ofertę przedstawią warszawskie uczelnie publiczne, a w stoiskach na kandydatów będą czekali reprezentanci szkół wyższych z całej Polski oraz uczelni zagranicznych. To doskonała okazja, żeby w jednym miejscu poznać wiele uczelni, porozmawiać o wymaganiach rekrutacyjnych, warunkach studiowania, możliwościach wyjazdu na studia za granicę.

Podczas Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego odbędzie się także uroczysta gala XXIX Rankingu Liceów Warszawskich – najstarszego polskiego rankingu edukacyjnego, którego pierwsza edycja została opublikowana w roku 1992. Finał Rankingu Liceów Warszawskich odbędzie się 6 marca o godz. 12.00 w Sali Kisielewskiego PKiN. Poznamy wszystkie stołeczne szkoły, które z tym roku zaliczają się do grona Złotych Liceów.

Ważną częścią MSE są spotkania z ekspertami i doradcami, którzy pomagają uczniom rozpoznać ich predyspozycje oraz zaplanować ścieżkę edukacji i kariery. Podczas tegorocznego Salonu będzie można dowiedzieć się, między innymi, jak dostać się studia w USA, dlaczego warto zdać egzamin IELTS, co dają nam studia za granicą. Zainteresowanych kierunkami artystycznymi  zapraszamy na spotkanie poświęcone rekrutacji na uczelnie artystyczne: Akademię Teatralną i Akademię Sztuk Pięknych.

Salon odbędzie się w dniach 6-7 marca 2020. Będzie otwarty dla zwiedzających w godzinach 9-17. Wstęp jest wolny, obowiązują zapisy na spotkania na stronie www.salon.perspektywy.pl