Organizator:

Akademia Sztuki Wojennej

Podziel się

Powstała na podstawie ustawy z dnia 1 października 2016 r. Uczelnia jest następczynią dokonań swoich poprzedniczek i jednocześnie kontynuatorką tradycji Wojskowej Szkoły Aplikacyjnej (1820–1831), Wyższej Szkoły Wojennej (1919–1946), jak również Akademii Sztabu Generalnego oraz Akademii Obrony Narodowej.

 

Akademia jest najwyższej rangi uczelnią wojskową. W jej murach kształcą się również studenci cywilni. Do ich grona i Ty możesz dołączyć. Zachowując dziedzictwo pokoleń Akademia Sztuki Wojennej wytycza nowe kierunki rozwoju myśli wojskowej przez prowadzenie innowacyjnych badań, wysoką jakość kształcenia oraz wykorzystanie współczesnej wiedzy i praktyki sztuki wojennej. Tym samym odpowiada na aktualne i przyszłe potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Akademia przyczynia się do rozwoju i utrwalenia bezpieczeństwa militarnego Rzeczypospolitej Polskiej, Unii Europejskiej i Sojuszu Północnoatlantyckiego przez badania naukowe, działalność ekspercką w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie, nauki o zarządzaniu i jakości, nauki prawne, a także kształcenie wojskowych i cywilnych elit na potrzeby systemu bezpieczeństwa narodowego.

Zadania te Akademia realizuje, opierając się na najwyższych wartościach etycznych i obywatelskich, takich jak: dążenie do prawdy, szacunek dla wiedzy, patriotyzm, rzetelność, otwartość na nowe idee i poszanowanie człowieka.

 

Akademia realizuje kształcenie na cywilnych studiach pierwszego, drugiego stopnia (w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinach: nauki o bezpieczeństwie, nauki o zarządzaniu i jakości, nauki prawne, w dziedzinie nauk humanistycznych w dyscyplinie historia), jednolitych studiach magisterskich (nauki prawne), szkole doktorskiej i studiach podyplomowych.

 

W zakresie kształcenia studentów cywilnych Akademia utrzymuje wysoką pozycję na rynku edukacyjnym – jej absolwenci dysponują nowoczesną wiedzą i są doskonale przygotowani, żeby sprostać współczesnym wyzwaniom zawodowym i aspirować do roli liderów w swoich środowiskach branżowych. Właściwie rozumiane studiowanie to czas spędzony w murach Akademii poświęcony na budowanie swoich kompetencji zawodowych. Rolą Uczelni i jej kadry naukowo-badawczej oraz dydaktycznej jest stworzenie warunków do tego, żebyś w przyszłości, konkurując o stanowisko z absolwentami innych przodujących uczelni był postrzegany jako primus inter pares – pierwszy wśród równych sobie.

 

Po zakończeniu studiów nasi absolwenci mogą realizować zadania publiczne związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem, piastować stanowiska w instytucjach administracji publicznej w kraju oraz międzynarodowych organizacjach bezpieczeństwa. Nie oznacza to zamknięcia drzwi w sektorze prywatnym, wręcz przeciwnie. W trosce o różnorodność kształcenia Akademia przygotowała bogatą ofertę studiów, co w połączeniu z profesjonalnym wsparciem naszej kadry i solidną pracą naszych studentów jest przepisem na otrzymanie wymarzonej pracy.

 

KIERUNKI STUDIÓW:

WYDZIAŁ BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO

■ bezpieczeństwo narodowe i obrona powszechna,

■ bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja,

■ bezpieczeństwo informacyjne i cyberbezpieczeństwo,

■ bezpieczeństwo wewnętrzne.

 

WYDZIAŁ ZARZĄDZANIA I DOWODZENIA

■ zarządzanie i dowodzenie,

■ logistyka,

■ lotnictwo.

 

WYDZIAŁ PRAWA I ADMINISTRACJI

■ administracja,

■ prawo,

■ prawo formacji umundurowanych.

 

WYDZIAŁ WOJSKOWY

■ obronność i przygotowania obronne społeczeństwa.

 

INSTYTUT HISTORII I POLEMOLOGII

■ historia

 

Studia podyplomowe:

■ global affairs and diplomacy,

■ międzynarodowe stosunki wojskowe,

■ zarządzanie bezpieczeństwem i obronnością państwa,

■ zarządzanie kryzysowe,

■ doskonalenie zawodowe w zakresie programu szkolenia w oddziałach przygotowania wojskowego.

■ zarządzanie zasobami ludzkimi,

■ zarządzanie lotnictwem,

■ obsługa celna w transporcie międzynarodowym,

■ logistyka wojskowa,

■ logistyka w sytuacjach kryzysowych.

■ mpa- komunikacja strategiczna w administracji publicznej,

■ podyplomowe kwalifikacyjne studia administracyjne - rejestracja stanu cywilnego,

■ e-administracja.

■ ochrona i bezpieczeństwo cyberprzestrzeni,

■ zarządzanie i dowodzenie w środowisku zautomatyzowanych systemów teleinformatycznych.

 

Szkoła doktorska:

dyscypliny:

■ działania analityczno-informacyjne w obszarze bezpieczeństwa,

■ myśl polityczno-wojskowa państw projektu Trójmorza i Flanki wschodniej NATO.

■ nauki o bezpieczeństwie,

■ nauki o zarządzaniu i jakości,

■ nauki prawne.