MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Aktualności

12.02.19

A może by tak rzucić wszystko i studiować na Podhalu?

U Podnóża trzech pasm górskich: Gorców, Pienin i Tatr znajduje się Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu.  W ofercie Uczelni znajduje się 15 kierunków (licencjackich, magisterskich i inżynierskich), prowadzonych w formie bezpłatnych studiów stacjonarnych oraz studiów niestacjonarnych. 

Naszą ambicją jest kształcenie kompetentnej kadry aktywnie odpowiadającej na potrzeby nowoczesnego rynku pracy. PPWSZ przykłada ogromną wagę do praktycznych aspektów kształcenia, służy temu nieustanna troska o rozwój bazy dydaktycznej, której chlubą są nowoczesne laboratoria. 

Dbamy, by w murach naszej Uczelni znalazło się miejsce nie tylko na pracę i naukę, lecz także nawiązywanie przyjaźni i rozwijanie pasji. 


 

08.02.19

ZINTEGROWANY SYSTEM KWALIFIKACJI

Wiedzę,  umiejętności oraz kompetencje społeczne zdobywamy w różnych miejscach: w szkołach i na uczelniach, ale też w miejscu pracy, na kursach prowadzonych przez firmy szkoleniowe, czy ucząc się samodzielnie w domu.


Oznacza to, że bardzo często posiadamy kompetencje poszukiwane na rynku pracy, ale nie możemy oficjalnie tego potwierdzić przed pracodawcą.  


15 stycznia 2016 roku weszła w życie ustawa o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji (ZSK). Rozwiązania, które wprowadza Zintegrowany System Kwalifikacji, to odpowiedź na zmiany zachodzące na rynku pracy i w gospodarce. Jak pokazują doświadczenia innych krajów europejskich, dzięki wprowadzeniu systemu opartego na ramie kwalifikacji, wzrośnie liczba osób zainteresowanych formalnym potwierdzeniem swoich kompetencji, a także podnoszeniem kwalifikacji. Skorzystają na tym wszyscy: sami pracownicy, zarówno ci pracujący w kraju, jak i za granicą, pracodawcy, a także różne organizacje branżowe.Przyjdź na targi, dowiedz się więcej o ZSK i skorzystaj z wiedzy specjalistów z Instytutu Badań Edukacyjnych (IBE)

05.02.19

Wirtualna edukacja z Virtual Quest

Nowe oblicze edukacji z firmą Virtual Quest. Podejmują się działań, które wspomagają proces nauczania i uczenia się. Oprócz edukacji i rozrywki, rozpowszechniają też pozytywne wykorzystanie nowej technologii – Wirtualnej Rzeczywistości.

Odwiedź stoisko z goglami VR - nie pożałujesz! Dzięki nowej technologii firma Virtual Quest umożliwia uczniom przeniesienie się do niezwykłych światów. Młodzież poznaje świat dinozaurów, głębie oceanów i inne niezwykłe  przestrzenie. 

więcej >>
05.02.19

Targowy „Mam talent”

Nie musisz przystępować do castingu. Wystarczy, że zgłosisz swój udział wychowawcy lub dyrektorowi swojej szkoły. Jeżeli chcesz zaprezentować swoje możliwości artystyczne,   wystąpić  przed publicznością i kamerami, zadebiutuj u nas.

Wokaliści, muzycy, tancerze, akrobaci, iluzjoniści, sportowcy, jak co roku, zaprezentują swoje umiejętności na scenie targowej. A wszystko to w atmosferze happeningu i z udziałem przyjaznej publiczności. 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9