MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Aktualności

18.02.19

Dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych

Podczas Targów Edukacyjnych zostanie zaprezentowany  projekt Scientix .
To kolejna propozycja, tym razem dla nauczycieli.   Projekt Scientix promuje i wspiera ogólnoeuropejską współpracę pomiędzy nauczycielami przedmiotów ścisłych (ang. STEM: nauka, technika, inżynieria i matematyka), badaczami edukacji, decydentami i innymi osobami zawodowo zajmującymi się nauczaniem przedmiotów ścisłych.
więcej >>
13.02.19

CRB - wsparcie dla nauki i biznesu


Chcących się przekwalifikować bądź podnieść kompetencje lub kwalifikacje zapraszamy na stoisko CRB. Centrum Rozwiązań Biznesowych jest instytucją zajmującą się podnoszeniem kwalifikacji zawodowych, poszukiwaniem rozwiązań w zdobywaniu wiedzy oraz wspomaganiem przedsiębiorców dążących do rozwoju działalności. W obszarach działania CRB wyróżnić można szkolenia, egzaminy i certyfikacje, dotacje i granty, doradztwo indywidualne, a także wynajem sal i sprzętu. Do zakresu działania Centrum Rozwiązań Biznesowych należy także organizacja i prowadzenie szkoleń finansowanych z Funduszu Unii Europejskiej, kierowanych głównie do osób chcących podwyższyć swoje kwalifikacje, osób bezrobotnych, osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, a także do osób o niskich kwalifikacjach zawodowych. 

12.02.19

A może by tak rzucić wszystko i studiować na Podhalu?

U Podnóża trzech pasm górskich: Gorców, Pienin i Tatr znajduje się Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu.  W ofercie Uczelni znajduje się 15 kierunków (licencjackich, magisterskich i inżynierskich), prowadzonych w formie bezpłatnych studiów stacjonarnych oraz studiów niestacjonarnych. 

Naszą ambicją jest kształcenie kompetentnej kadry aktywnie odpowiadającej na potrzeby nowoczesnego rynku pracy. PPWSZ przykłada ogromną wagę do praktycznych aspektów kształcenia, służy temu nieustanna troska o rozwój bazy dydaktycznej, której chlubą są nowoczesne laboratoria. 

Dbamy, by w murach naszej Uczelni znalazło się miejsce nie tylko na pracę i naukę, lecz także nawiązywanie przyjaźni i rozwijanie pasji. 


 

08.02.19

ZINTEGROWANY SYSTEM KWALIFIKACJI

Wiedzę,  umiejętności oraz kompetencje społeczne zdobywamy w różnych miejscach: w szkołach i na uczelniach, ale też w miejscu pracy, na kursach prowadzonych przez firmy szkoleniowe, czy ucząc się samodzielnie w domu.


Oznacza to, że bardzo często posiadamy kompetencje poszukiwane na rynku pracy, ale nie możemy oficjalnie tego potwierdzić przed pracodawcą.  


15 stycznia 2016 roku weszła w życie ustawa o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji (ZSK). Rozwiązania, które wprowadza Zintegrowany System Kwalifikacji, to odpowiedź na zmiany zachodzące na rynku pracy i w gospodarce. Jak pokazują doświadczenia innych krajów europejskich, dzięki wprowadzeniu systemu opartego na ramie kwalifikacji, wzrośnie liczba osób zainteresowanych formalnym potwierdzeniem swoich kompetencji, a także podnoszeniem kwalifikacji. Skorzystają na tym wszyscy: sami pracownicy, zarówno ci pracujący w kraju, jak i za granicą, pracodawcy, a także różne organizacje branżowe.Przyjdź na targi, dowiedz się więcej o ZSK i skorzystaj z wiedzy specjalistów z Instytutu Badań Edukacyjnych (IBE)

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9