MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Wirtualna edukacja z Virtual Quest

Nowe oblicze edukacji z firmą Virtual Quest. Podejmują się działań, które wspomagają proces nauczania i uczenia się. Oprócz edukacji i rozrywki, rozpowszechniają też pozytywne wykorzystanie nowej technologii – Wirtualnej Rzeczywistości.

Dzięki nowej technologii firma Virtual Quest umożliwia uczniom przeniesienie się do niezwykłych światów. Młodzież poznaje świat dinozaurów, głębie oceanów i inne niezwykłe  przestrzenie.
Filmy od Virtual Quest wpisują się w podstawę programową w szkołach, co daje dzieciom dodatkowy „zastrzyk” edukacji, a także pobudza ich do aktywniejszego uczestnictwa w późniejszych zajęciach, tematycznie nastawionych do filmów. Podczas takich zajęć dzieci w bardzo przyjemny i szybki sposób są w stanie zapamiętać mnóstwo informacji. Chwila korzystania ze sprzętu VR oraz filmów edukacyjnych odwzajemnia się mnóstwem rozmów po zdjęciu gogli. Często takie zajęcia dają początek nowemu hobby.

W trakcie zajęć, przy użyciu wirtualnej rzeczywistości, uczniowie oprócz zapamiętanej wiedzy, zaczynają się wymieniać wrażeniami, nawiązując dialogi, jak i wzbogacają swoje słownictwo, a co najważniejsze w tym wszystkim, stają się bardziej otwarci na komunikację.

Czyżby to był początek przyszłości edukacji? Jedno jest pewne, dla niektórych już jest to teraźniejszość.

<< wstecz