MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Uczą realizować marzenia

„W czym mogę Ci pomóc…?” – te słowa codziennie kierują nauczyciele do uczniów Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Szkoła łączy w sobie ponad 25 - letnie doświadczenie w nauczaniu z przyjazną atmosferą. Cechują ją przyjacielskie, pełne tolerancji relacje uczeń - nauczyciel oraz komfortowe warunki pracy w małych grupach.Na stronie placówek widnieje informacja, że wszyscy uczniowie mają szansę na odnalezienie swego miejsca w społeczności „Andersena” i na osiągnięcie sukcesu. Nie są to puste słowa. Szkoła umożliwia naukę dla tych, którzy chcą kontynuować edukację w kameralnej atmosferze, jak również dla uczniów, którzy mają problemy zdrowotne, czy takich, których doświadczył los. Każdy osiąga sukces na swoją miarę, a medialny wizerunek szkoły, która ściga się o punkty jest im obcy. 


Uczniowie mogą także rozwijać swoje zainteresowania na przedmiotach dodatkowych, takich jak grafika komputerowa, czy podstawy dietetyki i zdrowego odżywiania. Wybrane przedmioty rozszerzone, które wybierane są przez uczniów, a nie narzucone przez profil klasy, są realizowane w kilkuosobowych grupach. Można rozwinąć swoje talenty, korzystając z zajęć koła teatralnego czy plastycznego lub zrealizować się w działalności społecznej, przyłączając się do Młodzieżowej Rady Szkoły. 


Na co dzień i od święta tworzą Rodzinę Andersena. Starają się, aby u w szkole każdy czuł się potrzebny i mile widziany. Wspólnie uczą się, bawią oraz kultywują tradycje szkoły. System opłat jest indywidualnie dostosowywany do możliwości ekonomicznych rodziców uczniów. Warto zatem przyjść, porozmawiać i dopiero wówczas podjąć decyzję. Ich siłą są wspaniali ludzie, którzy będą towarzyszyć uczniowi na co dzień i  z którymi będzie chciał się spotykać także po ukończeniu szkoły, jak czyni wielu absolwentów.


Nie wahaj się, przyjdź do nas i naucz się realizować marzenia! 

Zapraszamy na stoisko szkoły podczas Targów Edukacyjnych 2018!


<< wstecz