MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Studiowanie w Niemczech? Czemu nie!Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) jest wspólną organizacją niemieckich szkół wyższych i reprezentuje niemieckie uczelnie za granicą. Jej zadaniem jest wspieranie współpracy z uczelniami zagranicznymi przede wszystkim poprzez wymianę studentów i naukowców. 


Dlaczego warto wyjechać na studia do Niemiec? Na jakie różnice musisz być przygotowany? Ile pieniędzy trzeba mieć, żeby utrzymać się w Niemczech? O tym będzie można porozmawiać na Targach z przedstawicielką Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD), największej na świecie organizacji wspierającej mobilność studentów.

 

Argumentów „za” studiowaniem w Niemczech jest wiele. Najważniejszy – oprócz tego oczywistego, że jest blisko – to wysoka jakość kształcenia, prestiż dyplomu. Ale ważna jest także doskonała organizacja pracy, bezpośredni kontakt z kadrą naukową, możliwość odbycia praktyk w dobrych firmach i instytucjach. Co więcej, nie trzeba znać języka niemieckiego na poziomie akademickim – uczelnie oferują około 800 programów studiów w języku angielskim. W kwestii kosztów studiowania i utrzymania trzeba przeprowadzić własny wywiad. Wiele zależy od indywidualnych potrzeb, a także od miejsca, gdzie się podejmie studia. Warto mieć na uwadze, że studia pierwszego stopnia są na państwowych niemieckich uczelniach bezpłatne. 

Przyjdź na stoisko nr 15 i dowiedz się więcej. Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD)

Przedstawicielstwo w Warszawie

ul. Zielna 37 • PL-00-108 Warszawa

T: +48 22 395 54 00

daad@daad.pl

www.daad.plwww.facebook.com/daadpolska

 

Prawa autorskie do prezentowanych fotografii: 

 „Hub/DAAD

 „Ausserhofer/Himsel/DAAD

 „Lichtenscheidt/DAAD


<< wstecz